Gil Bruvel- wizja w bajeczno-cyrkowej oprawie

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gil Bruvel

Gil Bruvel to artysta, którego sztuka wymyka się konkretnej klasyfikacji. Ma coś z surrealizmu, ma coś z erotyki, ma coś z cyrku. Sam artysta określa
swoją sztukę jako wizjonerską.
Jego obrazy są charakterystyczne – po obejrzeniu kilku jego dzieł, raczej trudno jest go pomylić z kimkolwiek innym. Charakterystyczny dla Gila jest również uniwersalizm czasowy- obrazy przywodzą na myśl zamierzchłą przeszłość, ale też
daleką przyszłość. Na początek trochę biografii:

Bruvel urodził się w Sydnej, w Australii w 1959, w rodzinie francuskiej. Kiedy miał 4 lata, przeprowadził się z rodziną z powrotem do Francji. Jako dziecko Gil często pracował w warsztacie jego ojca, stolarza. To tam zaczęła się jego inspiracja przestrzenią.
W wieku 9 lat zaczął edukację w Avignon, w wieku 12 miał skończone pierwsze pełnowymiarowe płótno olejne. W wieku 14 lat został oddany przez rodziców do warsztatu renowacji. Jego nauczyciel wywierał presję i sprawdzał ucznia pod każdym względem, co tylko wzbudziło motywację i kreatywność młodego Gila.
Na studiach Gil wziął akademickie kursy sztuki i historii sztuki- poznanie różnych epok i kultur miało również znaczny wpływ na jego twórczość.
Później  jako najmłodszy w historii dostał prestiżową nagrodę w Palais des Congres, w Paryżu. Ogromna ilość galerii na całym świecie wystawiła jego dzieła – od wysp Boca po Singapur.

W 1992 Gil zaczął poznawać grafikę komputerową. Po trzech latach stał się mistrzem technik plastycznych i grafiki 3d, więc wdrożył swoje światy 3d i grafiki w gry komputerowe. Gil Bruvel do dzisiaj eksploruje i odzwierciedla światy wizji- jego obrazy, grafiki, rzeźby i inne formy wciąż zaskakują koneserów sztuki.

sztuka Gila

Obrazy Gila przepełnione są magią, fantazją, oraz nutką erotyzmu. Wszystkie jego dzieła ujęte są w podobnym klimacie i charakterystycznej, trochę cyrkowej kolorystyce .
Jeśli chodzi o tematykę, dzieła są skupione równie często na formie, jak i na treści- znaczna część obrazów Gila mają charakter symboliczny
Jego dzieła to wynik studiów nad przestrzenią i formą, oraz głębokiej wiedzy kulturowej, co wyraźnie widać na obrazach


więcej obrazów 1

więcej obrazów 2

—————————————————
Nie posiadam praw autorskich do prezentowanych przeze mnie materiałów.
Materiały, zamieszczane na tej stronie NIE SĄ używane w celach marketingowych- celem ich zamieszczenia jest edukacja oraz popularyzacja sztuki wizjonerskiej. Jeśli jesteś artystą i widzisz swoje dzieło na mojej stronie, masz zastrzeżenia, proszę Cię o informację na adres siegajglebiej[na]gmail.com- w razie zastrzeżeń, Twoje materiały zostaną bezzwłocznie usunięte ze strony
I do not have copyright to materials presented here. The materials contained on this website are NOT used for marketing purposes, but for education and popularisation of visionary art. If you are an artist, see your work on my website and dissagree, please inform me trough email: siegajglebiej[at]gmail.com , your materials will be promptly removed from the site.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s